Wspólne polsko-austriackie projekty badawcze - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu 7 listopada w siedzibie Agencji odbyło się posiedzenie wspólnej austriacko-polskiej grupy roboczej dotyczące selekcji wniosków złożonych w tegorocznym naborze na Wspólne projekty badawcze z Austrią.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Austriackiej Agencji ds. Kształcenia i Internacjonalizacji (ÖeAD), Ministerstwa Edukacji i Nauki, Austriackiego Forum Kultury oraz NAWA. Posiedzenie było okazją do wymiany informacji i doświadczeń na temat dotychczasowej współpracy w ramach Wspólnych projektów badawczych z lat ubiegłych oraz programów NAWA skierowanych do osób fizycznych i instytucji.

Posiedzenie zakończono krótką wizytą studyjną na jednej z warszawskich uczelni realizujących projekt we współpracy z partnerską instytucją z Wiednia. Wyniki rozstrzygnięcia tegorocznego naboru zostaną ogłoszone na stronie NAWA już wkrótce. Dwuletnie projekty będą realizowane w latach 2024-2025.

 

DRUK NAWA Austrian Polish Committee Meeting 1 1

DRUK NAWA Austrian Polish Committee Meeting 11

ONLINE NAWA Austrian Polish Committee Meeting 60

 

Nabory na Wspólne projekty badawcze są ogłaszane przez NAWA w porozumieniu z instytucjami partnerskimi z 11 krajów Europy i Azji. Celem konkursów jest wsparcie wymiany naukowców (w tym doktorantów) w realizacji projektów badawczych, uzgodnionych i prowadzonych wspólnie przez uczelnie i instytuty badawcze z krajów partnerskich.

Dofinansowanie po stronie polskiej przeznaczone jest na pokrycie wyłącznie kosztów wymiany osobowej. W dotychczas rozstrzygniętych dwóch naborach wyłoniono łącznie 15 projektów reprezentujących dyscypliny naukowe z zakresu nauk przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych, rolnych, społecznych i humanistycznych, w których beneficjentami było 12 instytucji z Austrii oraz 15 z Polski.

 

mapa projekty badawcze

Udostępnij