Wyniki naboru w Programie Lektorzy NAWA na rok akademicki 2021/2022 - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Znamy już wyniki naboru do Programu Lektorzy na rok akademicki 2021/2022. W wyniku procedury rekrutacyjnej wyłoniono najlepszych lektorów, którzy będą prowadzili zajęcia z języka polskiego jako obcego w zagranicznych ośrodkach akademickich współpracujących z NAWA.

W tegorocznej edycji do programu po raz pierwszy dołączyły do naboru dwa ośrodki akademickie ze Stanów Zjednoczonych. Kandydaci mogli również aplikować m.in. do nowego ośrodka z Włoch czy Indonezji oraz pozostałych współpracujących już z nami placówek z całego świata.

Tym samym nasi lektorzy wyjadą do ponad 30 państw realizując misję Programu Lektorzy jaką jest upowszechnianie języka polskiego poza granicami kraju.

Wyniki naboru dostępne są  tutaj

Wszystkim zaakceptowanym kandydatom serdecznie gratulujemy!

Lektorzy delegowani przez NAWA do zagranicznych uczelni przygotowują i prowadzą kursy języka polskiego jako obcego oraz zajęcia związane z upowszechnianiem wiedzy o Polsce – jej kulturze, nauce i historii, rozwijając tym samym swoje pasje związane z nauczeniem. Ponadto utrzymują kontakty z polskimi placówkami dyplomatycznymi, instytucjami kultury oraz przedstawicielami biznesu i innymi podmiotami, by proponować uczestnikom prowadzonych zajęć jak najszerszą i najbardziej atrakcyjną ofertę działań umożliwiających poznanie Polski i polszczyzny.

Udostępnij