Znamy plan pracy dla programu Horyzont Europa na lata 2023-2024 - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Komisja Europejska opublikowała Programy Pracy dla najważniejszych komponentów programu Horyzont Europa na lata 2023-2024, w tym dla Działań Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA).

Działania Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) są częścią należącego do Unii Europejskiej programu Horyzont Europa. Wspierają naukowców będących na różnych etapach kariery zawodowej, finansując prace badawcze oraz szkolenia prowadzone w Europie i krajach pozaeuropejskich. Jednocześnie umożliwiają instytucjom rozwój ich kadry poprzez zatrudnianie badaczy i udział pracowników w międzynarodowych projektach badawczych i szkoleniowych. Projekty wchodzące w zakres MSCA mogą być realizowane w każdej dyscyplinie naukowej oraz dotyczyć mogą zarówno badań podstawowych jak i aplikacyjnych. Podstawowym wymogiem jest międzynarodowa mobilność naukowców.

Na finansowanie 5 głównych typów projektów MSCA wyasygnowano ponad 886 mln euro na rok 2023 i ponad 902 mln euro na rok 2024.

Zapraszamy do zapoznania się z Programem Pracy.

MSC Actions v1 PL

Udostępnij