Zostań członkiem sieci NAWA-EURAXESS i dołącz do europejskiej inicjatywy EURAXESS! Spotkanie informacyjne w formie on-line już 8 grudnia. - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 

Zespół EURAXESS w Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej zaprasza przedstawicieli uczelni, instytutów naukowych i badawczych udzielających wsparcia zagranicznym naukowcom oraz zajmujących się rozwojem kariery naukowej na spotkanie dotyczące członkostwa w sieci EURAXESS.

Szczególnie zapraszamy instytucje, które prowadzą Welcome Centre/ Point dla doktorantów i bardziej doświadczonych naukowców i/ albo realizują europejską strategię kadrową dla naukowców (Human Resources Strategy for Researchers).

Członkostwo polskich uczelni i instytutów w europejskiej sieci EURAXESS jest możliwe poprzez przystąpienie do krajowej sieci EURAXESS tworzonej przez NAWA. Jej celem będzie intensyfikacja współpracy polskich instytucji na poziomie krajowym i europejskim prowadząca do zwiększania umiędzynarodowienia polskiego systemu szkolnictwa wyższego i nauki.

W trakcie spotkania omówimy cele i działania EURAXESS, strukturę i zasady funkcjonowania sieci, wizję tworzenia i wsparcia polskiej sieci EURAXESS oraz rolę jaką EURAXESS odgrywa we wdrażaniu europejskiej polityki kadrowej i rozwoju kariery naukowej.  

 

REJESTRACJA

ZAPRASZAMY 8 grudnia o godzinie 10:00 na platformę Microsoft Teams. Czas trwania spotkania to około 3 godziny.

LINK: wyślemy do zarejestrowanych osób

Pytania proszę wysyłać na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Europejska Sieć EURAXESS

działa od 2004 r. wspierając mobilność i rozwój kariery naukowców w Europie. Sieć zrzesza ponad 600 organizacji z 43 krajów. Członkowie sieci prowadzą różne działania – od konsultacji, mentoringu poprzez organizację wydarzeń – skierowane do naukowców i pracodawców z sektora badań i innowacji. Ich tematyka dotyczy źródeł finansowania badań, zatrudnienia w Europie, relokacji i przepisów imigracyjnych, możliwości rozwoju zawodowego czy współpracy z sektorem prywatnym.

Działalność EURAXESS Polska prowadzona jest od 2022 r. przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Udzielamy praktycznych informacji zarówno zagranicznym badaczom jak i ich pracodawcom związanych z przyjazdem, zatrudnieniem i życiem w naszym kraju. Te tematy, jak i m.in. informacje o grantach i stypendiach dla naukowców znajdują się na krajowej stronie: www.euraxess.pl.

Udostępnij