O uznawalności wykształcenia rozmawialiśmy w Warszawie z zagranicznymi ekspertami - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Dnia 7 grudnia odbyło się spotkanie Direct to Recognition skierowane do przedstawicieli uczelni oraz jednostek naukowych odpowiedzialnych za obszar uznawalności wykształcenia oraz rekrutację kandydatów z zagranicy. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z zagranicznymi ekspertami o weryfikacji dyplomów i świadectw oraz o dokumentach niepodlegających uznaniu. Była to również sposobność do zapoznania się ze zmianami w polskich przepisach dotyczących uznawalności wykształcenia uzyskanego za granicą.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród naszych odbiorców. Gościliśmy w Warszawie blisko 150 osób odpowiedzianych za rekrutację studentów zagranicznych, których powitała dr Zofia Sawicka, Zastępca Dyrektora NAWA. Uczestnicy mieli okazję podjąć dyskusję w trzech panelach: zagraniczne systemy edukacji, weryfikacja dokumentów o wykształceniu i dokumenty niepodlegające uznaniu oraz zmiana rodzimych przepisów dotyczących uznawalności wykształcenia uzyskanego za granicą. Taki dobór tematyki pozwolił na nadanie szkoleniu charakteru kompleksowego, poszerzającego wiedzę zarówno o aspekty prawne niezbędne polskim uczelniom w procesie rekrutacji kandydatów z zagranicznymi dokumentami, jak też o szersze spojrzenie na aspekt mobilności w rekrutacji.

W trakcie wydarzenia Jo Creter z UK NARIC oraz Melanie Gottlieb z American Association of Collegiate Registrars and Admissions Officers zaprezentowały systemy szkolnictwa średniego Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Z Letizią Brambilla Pisoni, reprezentującą Centro di Informazione sulla Mobilità e le Equivalenze Accademiche (CIMEA), uczestnicy mogli porozmawiać o sposobach weryfikacji dokumentów o wykształceniu oraz dokumentach niepodlegających uznaniu. Prezentacje gości zagranicznych były doskonałym momentem na uzupełnienie informacji, o czym świadczyła spora liczba pytań ze strony uczestników seminarium. Duże zainteresowanie wzbudziły również zaprezentowane przez pracowników NAWA zmiany legislacyjne związane z polskim szkolnictwem wyższym i uznawalnością wykształcenia uzyskiwanego za granicą. Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z tym tematem.

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat wydarzenia zapraszamy do kontaktu z Pionem Uznawalności Wykształcenia i Uwierzytelniania Dokumentów.

 

47577680 316784152381049 8563985649433051136 o

 

P1070497

 

P1070487

47576412 316784072381057 8375800841315024896 o

 

 

 

Udostępnij