Spotkanie z Polonią w Londynie - przesunięte-Targi - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Spotkanie z Polonią w Londynie - przesunięte

Spotkanie z Polonią w Londynie - przesunięte

W dniu 15.10 odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP.  Ze względu na kalendarz wyborczy spotkanie odbędzie się roku 2024.

___________________________________________________________________

W ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii zwiększyła się ponad dwudziestokrotnie. Polacy stanowią najliczniejszą grupę emigracyjną bez brytyjskiego paszportu, wyprzedzając m.in. obywateli Indii, Irlandii oraz Pakistanu. Chociaż od 2018 roku widać tendencję powracania do kraju, to wg danych brytyjskiego urzędu statystycznego za 2020 rok, w Wielkiej Brytanii mieszkało blisko siedemset tysięcy Polaków urodzonych w Polsce.

W ciągu dwóch dekad pojawiło się w Wielkiej Brytanii nowe, polskie pokolenie, które chce utrzymać kontakt z Polską. Według danych brytyjskiej administracji, obecnie w szkołach na poziomie podstawowym i średnim kształci się około 180.000 dzieci z polskich rodzin.

Studiowanie na publicznych uczelniach w Wielkiej Brytanii wiąże się z opłatami, które ponoszą zarówno cudzoziemcy, jak i obywatele Wielkiej Brytanii. System płatnych studiów został wprowadzony po kryzysie finansowym w 2008 roku, a opłaty za rok studiów obecnie wynoszą średnio 20.000 – 40.000 GBP za rok. Dodatkowo, wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej spowodowało odłączenie brytyjskich uczelni od systemu Erasmus i aktualnie również systemu grantów badawczych Horizon. Z tych powodów studiowanie i perspektywa pracy naukowej na uczelniach wyższych w Wielkiej Brytanii nie jest już tak atrakcyjna jak przed 2018 rokiem.

Data wydarzenia 14.10.2023
Data zakończenia wydarzenia 15.10.2023
Lokalizacja
Londyn
Londyn, Wielka Brytania
Londyn

Lokalizacja