Konkurs na projekty badawcze „Solidarni z naukowcami” - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Otwarty nabór wniosków w konkursie na projekty badawcze z udziałem naukowców z Białorusi - „Solidarni z naukowcami".

Konkurs „Solidarni z naukowcami” jest realizowany w ramach współpracy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach inicjatywy: „Solidarni z Białorusią”. Jego celem jest wspieranie przez NCBR realizacji projektów badawczych przez polskie organizacje, prowadzące badania i upowszechniające wiedzę, we współpracy z naukowcami z Białorusi, którzy otrzymali stypendium przyznane przez NAWA w ramach działania „Solidarni z naukowcami”.

Solidarni z naukowcami NCBR ost

Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

W konkursie mogą wziąć udział organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę, które zawarły umowy z NAWA, na podstawie których przyznano środki na stypendia dla obywateli Białorusi w ramach działania „Solidarni z naukowcami”.

Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację badań podstawowych, badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych.

Składane wnioski muszą dotyczyć następujących dziedzin zgodnie z zasadami dot. pozyskiwania i prezentowania danych z zakresu działalności badawczej i rozwojowej oraz pomiaru działalności naukowo-technicznej i innowacyjnej, które zostały określone w Podręczniku Frascati wg klasyfikacji OECD:

  • Nauki przyrodnicze
  • Nauki inżynieryjne i techniczne
  • Nauki medyczne i nauki o zdrowiu
  • Nauki rolnicze
  • Nauki społeczne
  • Nauki humanistyczne

Alokacja przeznaczona na finansowanie projektów w ramach konkursu wynosi: 6 250 000 zł.

Poziom dofinansowania – do 100 % kosztów kwalifikowalnych projektu dla organizacji prowadzących badania i upowszechniających wiedzę.

 

Harmonogram konkursu

Data ogłoszenia konkursu lub inicjatywy: 05/05/2021
Rozpoczęcie naboru wniosków: 05/05/2021
Zakończenie naboru wniosków: 30/07/2021;
Wyniki konkursu – IV kwartał 2021 r.
Publikacja listy rankingowej- IV kwartał 2021 r.

 

Wnioski o dofinansowanie należy złożyć do NCBR przy wykorzystaniu platformy ePUAP lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w wersji elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci skanu podpisanego własnoręcznie wniosku.

 

Szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w konkursie, składania wniosków oraz regulamin konkursu znajdziecie Państwo na stronie NCBR TUTAJ

 

KONTAKT W SPRAWACH MERYTORYCZNYCH

Dominika Mickiewicz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 48 22 39 07 139
Dział Współpracy Międzynarodowej NCBR


KONTAKT W SPRAWACH MERYTORYCZNYCH

Karolina Madrak
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 48 22 39 07 135
Dział Współpracy Międzynarodowej NCBR


KONTAKT W SPRAWACH FINANSOWYCH

Wojciech Gruszczyński
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 48 571 226 625
Dział Finansowania Projektów NCBR

 

 

Udostępnij