„Solidarni z Białorusią” - nabór 2020 - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

UWAGA Nabór wniosków do programu Solidarni z naukowcami w ramach inicjatywy: „Solidarni z Białorusią” upłynął w listopadzie 2020 roku.

Celem działania jest umożliwienie naukowcom z białoruskich uczelni i jednostek naukowych, posiadających min. stopień doktora przyjazdu do polskich jednostek systemu szkolnictwa wyższego i nauki. Działanie jest wyrazem solidarności z białoruskim środowiskiem akademickim i – poza celami dydaktycznymi/naukowymi – ma wesprzeć naukowców z Białorusi w realizacji badań na wysokim poziomie w jednostkach w Polsce, a także dać im możliwość nieskrępowanego prowadzenia badań naukowych i dydaktyki. Działanie wpłynie ponadto na wzrost poziomu umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych. 

W ramach działania NAWA przyzna stypendia 25 białoruskim naukowcom, przy czym – zgodnie z podziałem dokonanym przez Prezydium KRASP: 19 naukowców zostanie wskazanych przez uczelnie stowarzyszone w Konferencji, natomiast po 3 stypendia trafią do badaczy wyłonionych przez instytuty naukowe PAN oraz Sieć Badawczą Łukasiewicz. 

Przyjazdy na okres maksymalnie 12 miesięcy. Wyjazdy muszą rozpocząć się do końca lutego 2021 r.

Warunki finansowe – uczelnia wypłaca naukowcowi comiesięczne stypendium:

  • 5 tys. zł nieopodatkowanego stypendium miesięcznie
  • dodatek rodzinny (miesięcznie: 2000 zł – małżonek; 1000 zł – każde dziecko)
  • dodatek mobilnościowy (3000 zł – naukowiec+1000 zł każdy członek rodziny)
  • dodatek szkoleniowy – 6 000 -12 000 zł – w zależności od czasu trwania stypendium (tylko przy przyjazdach powyżej 6 m-cy)

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dla uczelni: link

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dla naukowca (infografika poniżej) oraz do pobrania: pdfnaukowiec-3.pdf162.12 KB

3 GIF

 

Udostępnij