Dobre wyniki polskich naukowców w konkursie Marie Skłodowska-Curie Actions Individual Fellowships 2020 - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W polskich jednostkach będzie realizowanych 14 grantów MSCA IF na kwotę ponad 2,2 mln euro. To najlepszy polski wynik w konkursach MSCA w Horyzoncie 2020.

Komisja ogłosiła wyniki ostatniego w  programie Horyzont 2020 konkursu Marie Skłodowska-Curie Actions Individual Fellowships (MSCA IF 2020). KE przeznaczy 328 mln euro na sfinansowanie grantów dla 1630 doświadczonych naukowców. Polscy naukowcy otrzymają osiem grantów przyznanych w ramach MSCA i sześć  Widening Fellowship (składane do tego samego konkursu, ale finansowane z innej części H2020). Suma dofinansowania, jaka trafi do polskich jednostek to 2 255 160 euro. To najlepszy wynik z dotychczasowych, mimo największej konkurencji ze względu na liczbę złożonych wniosków – ponad 10 tys.

  • 10 grantów trafi do 7 uczelni (3 z nich: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet A. Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu dostały po 2 granty, po jednym trafi do: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Warszawskiej i Politechniki Gdańskiej)
  • 2 granty do instytutów naukowych (Instytut Fizyki PAN, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN)
  • 1 grant otrzyma firma Saule Technologies S.A. To pierwszy grant indywidualny w przedsiębiorstwie!
  • 1 grant trafi do instytutu badawczego (Narodowe Centrum Badań Jądrowych).

Ponadto 10 projektów ocenionych powyżej 85 punktów otrzyma od KE wyróżnienie Seal of Excellence, co daje im możliwość otrzymania dofinansowania w ramach Programu im. Stanisława Ulama – Seal of Excellence NAWA.

Źródło: KPK

Udostępnij