Laureaci Polskich Powrotów zdobywcami grantów EMBO - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wśród ośmiu naukowców nagrodzonych EMBO Installation Grants jest trójka Polaków. Dwoje z nich to laureaci programu Polskie Powroty.

Europejska Organizacja Biologii Molekularnej (European Molecular Biology Organization - EMBO) ogłosiła zwycięzców prestiżowych grantów EMBO Installation Grants. To granty przyznane naukowcom, którzy są na początku swojej kariery naukowej, ale już posiadają znaczący dorobek. Fundusze przeznaczone są na utworzenie przez badaczy własnych laboratoriów.

EMBO przyznała środki ośmiu naukowcom: z Litwy, Polski, Portugalii i Turcji. Do Polski trafią trzy granty. Otrzymali je:

 

Zdobywcom grantów EMBO serdecznie gratulujemy!

 

EMBO to organizacja zrzeszająca ponad 1800 czołowych naukowców, promująca doskonałość naukową w naukach o życiu w Europie i poza nią. Głównymi celami organizacji jest wspieranie utalentowanych naukowców na wszystkich etapach ich kariery, stymulowanie sieci interakcji ułatwiającej wymianę informacji naukowej oraz pomoc w budowaniu warunków optymalnych dla prowadzenia badań na najlepszym możliwym poziomie.

Udostępnij