Nowa edycja programu Walczak NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Ogłaszamy nową edycję programu im. prof. Franciszka Walczaka. To okazja dla naukowców i lekarzy do odbycia staży trwających od 1 do 6 miesięcy w najlepszych ośrodkach medycznych na całym świecie.

 

 

Celem Programu Walczak NAWA jest wzmocnienie potencjału polskich jednostek naukowych i podmiotów leczniczych poprzez wsparcie mobilności międzynarodowej badaczy obszaru nauk medycznych, nauk farmaceutycznych i nauk o zdrowiu. Osoby realizujące projekty w ramach Programu mają możliwość przeprowadzenia badań naukowych i  pracy u boku wybitnych specjalistów w najlepszych ośrodkach medycznych na całym świecie.

Do tej pory, dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Zdrowia, rozstrzygnięto trzy nabory, które pozwoliły polskim lekarzom poznać dobre praktyki badawcze oraz nowe metody terapii i procedury w Stanach Zjednoczonych. W trzech edycjach programu im. prof. Franciszka Walczaka grant na wyjazd do najlepszych ośrodków medycznych w USA przyznano  57 osobom na łączną kwotę 4 299 000 zł.

 

144 NAWA WALCZAK 4

 

 

Wsparcie merytoryczne udzielone przez Agencję Badań Medycznych pozwoliło na wypracowanie nowej edycji, w której Program Walczak NAWA otwiera się na cały świat. O stypendia będą mogli się starać nie tylko przedstawiciele nauk medycznych, ale też farmaceutycznych i nauk o zdrowiu.

W poprzednich edycjach możliwe były wyjazdy tylko do jednego kraju, do USA. Teraz jeśli ktoś chce wyjechać do Niemiec, Włoch czy Szwajcarii, jak najbardziej może. Nie stawiamy przed wnioskodawcami ograniczeń w tym zakresie. Dostrzegamy potrzebę kształcenia lekarzy na najwyższym, światowym poziomie, więc chcemy podążać za światowymi trendami. Z wymagań polskiego oraz światowego systemu szkolnictwa wyższego zrodził się pomysł, aby podnosić nie tylko poziom internacjonalizacji, ale także profesjonalizacji kadry medycznej. – powiedział dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej dr Dawid Kostecki.

Każdy z uczestników Programu Walczak NAWA będzie miał możliwość rozwoju kompetencji w ramach jednej z trzech ścieżek: dydaktycznej, naukowej i klinicznej podczas pobytu trwającego od  1 do 6 miesięcy.

O stypendium mogą starać się:

  • doktoranci i uczestnicy szkół doktorskich,
  • lekarze z tytułem co najmniej doktora, pracujący w szpitalach i innych placówkach leczniczych,
  • nauczyciele akademiccy uczelni i jednostek naukowych z nauk medycznych, farmaceutycznych i o zdrowiu.

Czwarta edycja programu różni się również formułą wsparcia finansowego. Program zapewnia finansowanie maksymalnie do 32 000 zł na każdy miesiąc pobytu w zagranicznym ośrodku goszczącym. Na wsparcie składają się: stypendium, koszty utrzymania i zakwaterowania oraz koszty podróży. Dodatkowo doktoranci i naukowcy, którzy wybiorą ścieżkę naukową i zdecydują się na wyjazd dłuższy niż trzy miesiące mogą otrzymać jednorazowe wsparcie materialne w wysokości 20 000 zł.

Nabór wniosków będzie prowadzony do 31 stycznia 2024 r. w systemie teleinformatycznym NAWA.

 

144 NAWA WALCZAK 7

 

144 NAWA WALCZAK 8

 

 

Program im. prof. Franciszka Walczaka z jednej strony daje możliwość rozwoju zawodowego i naukowego, z drugiej zaś - szansę na zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku naukowym, w tym doświadczenia dydaktycznego, co w efekcie przełoży się na wkład stypendystów w poprawę opieki medycznej w Polsce.

Profesor Franciszek Walczak przez wiele lat kierował Kliniką Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Aninie. Słynie m.in. z wykonania pierwszej w Polsce ablacji RF u dorosłego (1992) oraz u dziecka (1994). Uznawany jest za nestora polskiej elektrofizjologii. Był autorem i współautorem ponad 200 publikacji oraz współautorem wielu monografii. W trakcie swojej kariery współpracował z kadrą naukową na całym świecie (prof. M. Haissaguerre, prof. K.H. Kuck, prof. W. Stevenson).

Szczegółowe informacjehttps://nawa.gov.pl/naukowcy/program-im-walczaka/ogloszenie

Kontakt do koordynatora programu: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. + 48 518 034 605

 

 

 

 

Udostępnij