Nowy Program NAWA wesprze wspólne studia II stopnia - KATAMARAN ogłoszony - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

NAWA otworzyła nabór wniosków do kolejnego programu skierowanego do instytucji - KATAMARAN Przygotowanie i realizacja wspólnych studiów II stopnia. Ostatnia dekada przyniosła ewolucję konceptu mobilności międzynarodowej, co sprzyja pojawieniu się nowych form wymiany, nie tylko w Unii Europejskiej, ale także w instytucjach szkolnictwa wyższego na innych kontynentach. Jednym z ciekawszych formatów kształcenia w zakresie tak transferu wiedzy, jak i kooperacji międzynarodowej jest wspólny dyplom uzyskany przez kilka instytucji. W ramach projektu jednostki będą mogły pozyskać finansowanie na współpracę międzynarodową z partnerem, której efektem będzie zwiększenie liczby programów wspólnych studiów II stopnia, zwiększenie mobilności studentów i kadry akademickiej oraz doskonalenie jakości kształcenia poprzez przenoszenie międzynarodowych doświadczeń do polskich uczelni. 

Celem głównym Programu jest wsparcie polskich uczelni w zakresie tworzenia i realizacji międzynarodowych programów kształcenia na wspólnych studiach II stopnia prowadzących do uzyskania wspólnego lub podwójnego dyplomu.

Do kogo skierowany jest Program?

Z wnioskami o udział w Programie mogą występować uczelnie publiczne i niepubliczne posiadające Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego oraz spełniają kryteria w ramach jednej z dwóch ścieżek: 

  • ścieżka A – Tworzenie programów międzynarodowych studiów wspólnych II stopnia i uruchomienie rekrutacji na studia
  • ścieżka B – Wsparcie mobilności akademickiej w ramach międzynarodowych studiów wspólnych II stopnia

Projekt musi być realizowany w partnerstwie z jedną uczelnią zagraniczną, prowadzącą kształcenie odpowiadające 7 poziomowi Europejskiej Ramy Kwalifikacji. Profil i potencjał uczelni zagranicznej muszą uzupełniać się z profilem i potencjałem polskiej uczelni. Dobór Partnera do projektu musi być związany z uzupełnieniem potencjału Wnioskodawcy (dydaktycznego, organizacyjnego, technicznego i kadrowego).

Jaki jest harmonogram naboru?

Katamaran harmonogram poprawny

 

Regulamin oraz szczegółowe informacje i dokumenty znajdują się tutaj.

Złóż aplikację do programu.

Udostępnij