Raport Roczny NAWA za rok 2022 – wspominamy sukcesy i działania Agencji z ubiegłego roku - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W 2022 roku przemierzaliśmy świat od Dubaju, przez Hiszpanię, po Stany Zjednoczone, by promować polskie szkolnictwo wyższe i by zwiększać poziom umiędzynarodowienia polskiej nauki. Organizowaliśmy konferencje i ważne spotkania, byliśmy na branżowych targach i wydaliśmy nowe publikacje. Działo się wiele – przeżyjmy to wspólnie jeszcze raz z naszym Raportem Rocznym za 2022 rok!

2022 rok to stopniowy powrót do normalności po pandemii. To również brutalny atak Rosji na Ukrainę – Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej natychmiast zaangażowała się w działania na rzecz wsparcia studentów i naukowców z Ukrainy, którzy znaleźli się w Polsce. NAWA przez cały rok działała dynamicznie i w sferze umiędzynarodowienia nauki polskiej wiele udało nam się osiągnąć.

Raport, który prezentujemy to nie tylko liczby i statystyki! To także indywidualne historie, wypowiedzi i profile naszych beneficjentów, które pokazują, że programy NAWA są niezwykle różnorodne. Niemal każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie, niezależnie od kraju pochodzenia, wieku czy stopnia kariery naukowej.

Historie sukcesów naszych stypendystów i to, jak programy NAWA zmieniły ich życie, to dla nas największa motywacja do dalszej pracy i ciągłego rozwoju.

 

Obraz1 1

 

 W 2022 roku 6141 polskich i zagranicznych beneficjentów skorzystało z naszej oferty programowej. Sfinansowano także 999 projektów instytucjonalnych. Flagowy program Polskie Powroty NAWA przyczynił się do powrotu kolejnych 11 polskich naukowców, którzy planują kontynuować prace badawcze z doświadczeniem zdobytym na uczelniach wysoko plasujących się w globalnych rankingach najlepszych szkół wyższych. W 2022 roku łącznie 71 polskich naukowców, którzy wrócili do kraju, realizowało projekty w ramach programu.

dr Dawid Kostecki

dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Udostępnij