Sukces lektora języka polskiego w Chinach! - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Lektor języka polskiego w Pekinie, Pan dr Andrzej Ruszer zajął drugie miejsce w Ogólnochińskim Konkursie na Nauczyciela Roku 2019.

Konkurs przeprowadzony pod auspicjami Ministerstwa Edukacji swoim zasięgiem obejmował wszystkie uczelnie w Chinach. Miał on charakter mieszany, dotyczył wykładowców obywateli Chin, jak również obcokrajowców. Tym sposobem wyróżnienia były przyznawane w dwóch kategoriach, w zależności od pochodzenia. Poszczególne wydziały oraz studenci typowali kandydatów - przygotowali esej zawierający opis sylwetki nauczyciela w tym dotychczasowy przebieg jego kariery zawodowej, życiorys i osiągnięcia oraz stosowane przez niego metody kształcenia. Tym sposobem dr A. Ruszer został doceniony, a co za tym idzie, bardzo wysoko oceniony przez swoich studentów oraz wydział i znalazł się w pierwszej trójce najlepszych nauczycieli obcokrajowców w Chinach.

Dr A. Ruszer, który w Pekinie uczy języka polskiego jako obcego jest jednym z beneficjentów naszego Programu Lektorzy.

Co roku w jego ramach NAWA organizuje nabór lektorów, którzy delegowani są do zagranicznych uczelni, gdzie uczą języka polskiego i wprowadzają studentów-obcokrajowców w świat polskiej kultury, historii, sztuki i nauki. W procedurze rekrutacyjnej wyłaniani są najlepsi lektorzy – kompetentni i zaangażowani, których zadaniem jest promowanie języka polskiego i kultury polskiej za granicą, szczególnie w środowisku akademickim.

Więcej o programie: https://nawa.gov.pl/jezyk-polski/program-lektorzy

Lektorzy 2019 9

Dr Andrzej Ruszer zabiera głos w trakcie konferencji dla lektorów, która odbyła się w sierpniu 2019 r. w Krakowie. Wydarzenie było okazją do spotkania i poznania się ponad 70 lektorów, którzy w roku akademickim 2019/2020 nauczają języka polskiego na uniwersytetach niemal na całym świecie.

Udostępnij