TO POLAND FOR SCIENCE - spotkanie Polonium Foundation w Warszawie - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Już w najbliższą sobotę, 4 listopada, w Pałacu Staszica w Warszawie odbędzie się konferencja Polonium Foundation z cyklu Science: Polish Perspectives - To Poland for Science.

Jest to pierwsze wydarzenie organizowane w Polsce przez Polonium Foundation. Na konferencję zaproszeni są przede wszystkim ekspaci przebywający w Warszawie i zagraniczni naukowcy, którzy realizują swoje projekty w Polsce. Mamy nadzieję, że uda się zgromadzić specjalistów z najróżniejszych dziedzin, którzy będą mogli uczestniczyć w ciekawych wykładach i warsztatach, dowiedzieć się o możliwościach finansowania ich badań, ale, co równie ważne, nawiązać nowe sieci kontaktów, dzięki czasowi przeznaczonemu na networking. Językiem wydarzenia jest angielski.

 

Polonium GrantSession Parnters

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W programie między innymi:

- Inspirujące przemówienia doświadczonych naukowców z różnych środowisk

- Interdyscyplinarne prezentacje i warsztaty

- Warsztaty w dziedzinie finansowania badań naukowych i komunikowania nauki

- Networking podczas przerw kawowych, lunchu i wieczornego social mixera

 

NAWA jest parterem wydarzenia, a od 11.30 na miejscu konferencji będzie działało nasze stoisko, na które gorąco zapraszamy! W panelach głos zabiorą nasi reprezentanci - dr Zofia Sawicka, zastępca dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, która zaprezentuje ofertę NAWA dla naukowców zagranicznych oraz stypendystka programu Ulam NAWA – Tinotenda Mangadze realizująca swój projekt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

 

Organizacja Polonium Foundation powstała w 2016 roku by łączyć polskich naukowców z różnych dyscyplin rozsianych po całym świecie. Przed 2016 rokiem założyciele organizowali coroczną popularno-naukową konferencję „Science: Polish Perspectives (SPP)”, gdzie polscy studenci i naukowcy mogli prezentować swoje osiągnięcia. Wokół wydarzenia utworzyła się tak duża społeczność, że działalność w ramach konferencji urosła do postaci organizacji. Jej nazwa nawiązuje do pierwiastka chemicznego Polon (ang. Polonium), który został odkryty przez Marię Skłodowską-Curie – polską noblistkę, ale i ekspatkę działającą naukowo za granicą.

Udostępnij