Poprzednie nabory - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Komunikat z dn. 25.09.2020 r.

Z uwagi na konieczność ustalenia sposobu postępowania w przypadku wniosków o przesunięcie terminu rozpoczęcia lub wznowienia realizacji stypendium w programach im. M. Bekkera (edycja 2018 i 2019) oraz im. W. Iwanowskiej (edycja 2018) spowodowane utrudnieniami związanymi z zagrożeniem epidemicznym COVID-19, NAWA przyjęła jednolity sposób rozpatrywania wniosków stypendystów w sprawie przenoszenia projektów na rok 2021:

  • Istnieje możliwość ustalenia nowego terminu rozpoczęcia realizacji projektu, jeśli przypada on nie później niż w dniu 31 marca 2021 (pod warunkiem zawarcia umowy w roku 2020).
  • W przypadku, gdy wnioskowany termin rozpoczęcia realizacji projektu przypada po 31 marca 2021 – brak jest możliwości akceptacji złożonego wniosku. W takiej sytuacji stypendysta może:
    • ustalić termin wcześniejszy (vide pkt 1)
    • złożyć rezygnację ze stypendium z możliwością ponownego ubiegania się o nie w kolejnym naborze.

Jednocześnie informujemy, że mając na względzie nakład pracy związany z przygotowaniem zwycięskiego wniosku w naborze do ww. programów oraz pozostające poza Państwa wpływem utrudnienia wynikające z zagrożenia epidemicznego, umożliwimy Państwu uproszczoną aplikację, w przypadku gdyby rozpoczęcie realizacji projektu nie było możliwe przed 31 marca 2021 r. Będzie ona wymagała złożenia w naborze do programu im. Bekkera, zaplanowanym na kwiecień 2021 r., karty zmian w stosunku do Państwa pierwotnego projektu i ich uzasadnienia. Finansowanie zostanie przyznane pod warunkiem akceptacji tej karty przez Zespół oceniający. Projekty realizowane w tym trybie będą mogły rozpocząć się nie wcześniej niż w marcu 2022 r. Liczymy, że uproszczona możliwość aplikacji pozwoli wszystkim laureatom ww. programów na realizację projektów w wybranych ośrodkach goszczących.

  • Podobnie, w przypadku wznowienia projektu zawieszonego, zgoda NAWA jest możliwa tylko, jeśli wznowienie realizacji projektu przypada najpóźniej w dniu 31 marca 2021 r.

 

 

Udostępnij