Informacje dla wnioskodawców - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

KOMUNIKATY

 

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Ogłoszeniem nr 8/2021, została opublikowana lista kandydatów zakwalifikowana do stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu https://www.gov.pl/web/kulturaisport/stypendia-dla-cudzoziemcow.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Ogłoszeniem nr 8/2021, została opublikowana lista kandydatów zakwalifikowana do stypendium Ministra Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/ksztalcenie-cudzoziemcow-w-jezyku-polskim 

 

Komunikat dla Wnioskodawców ws. OGŁOSZENIA O NABORZE WNIOSKÓW O UDZIAŁ W PROGRAMIE nr 8/2021 z dnia 31 marca 2021 roku

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Ogłoszeniem nr 8/2021, została opublikowana liczba miejsc stypendialnych przypadających na poszczególne kraje, w ramach stypendiów Dyrektora NAWA, w Programie stypendialnym dla Polonii im. gen. Władysława Andersa – studia I stopnia i jednolite studia magisterskie. Poniższa tabela zawiera liczbę miejsc stypendialnych, z podziałem na kraje Wnioskodawców:

Nazwa kraju Wnioskodawcy

Liczba miejsc stypendialnych

Białoruś

286

Czechy

16

Gruzja

6

Kazachstan

25

Kirgistan

1

Litwa

13

Łotwa

1

Mołdawia

8

Rosja

16

Turkmenistan

2

Ukraina

75

Uzbekistan

3

   

Wnioskodawcy z polskim obywatelstwem

18

   

Łącznie

470

W ramach liczby miejsc przypadających na poszczególne kraje, stypendia Dyrektora NAWA zostaną przyznane Wnioskodawcom, którzy uzyskają najwyższy wynik oceny merytorycznej.

W przypadku niewykorzystania liczby miejsc, redystrybucja zostanie przeprowadzona przez Zespół Oceniający, biorąc pod uwagę w szczególności wyniki oceny merytorycznej Wnioskodawców oraz podział miejsc między krajami.

 

Komunikat dla Wnioskodawców ws. OGŁOSZENIA O NABORZE WNIOSKÓW O UDZIAŁ W PROGRAMIE nr 8/2021 z dnia 31 marca 2021 roku

Uprzejmie informujemy, tych z Państwa, którzy posiadają status wniosku: „Ocena formalna ukończona”, że w Systemie NAWA został udostępniony formularz „Dokumenty potwierdzające uzyskaną średnią ocen”, który służy do przedstawienia dokumentów do oceny merytorycznej wniosku w ramach naboru.

Dokumenty należy przedstawić w terminie do 15 lipca 2021 roku godz. 15:00:00 czasu lokalnego (Warszawa).

Dokumenty należy przedstawić na zasadach określonych w Ogłoszeniu nr 8/2021, w punkcie 2.6 Procedura oceny i wyboru wniosków do finansowania.

 

Komunikat  dla Wnioskodawców ws. OGŁOSZENIA O NABORZE WNIOSKÓW O UDZIAŁ W PROGRAMIE nr 8/2021 z dnia 31 marca 2021 roku

Uprzejmie informujemy, że z dołączonych do wniosku dokumentów potwierdzających polskie pochodzenie musi jednoznacznie wynikać pokrewieństwo między Wnioskodawcą, a jego rodzicami/dziadkami/pradziadkami. W przypadku gdzie nazwisko lub nazwiska rodziców/dziadków/pradziadków różnią się od nazwiska Wnioskodawcy, do wniosku należy dołączyć również dokumenty, które potwierdzają to pokrewieństwo (lub zmianę nazwiska) wraz z ich tłumaczeniem na język polski. Dokumenty należy dołączyć do wniosku w części przeznaczonej na dołączenie dokumentów potwierdzających polskie pochodzenie.

Przykład:

Wnioskodawca o nazwisku X składa wniosek, z którego nie wynika jego pokrewieństwo z dziadkami o nazwisku Y – w tej sytuacji do wniosku należy dołączyć akt małżeństwa matki, z którego wynika, że zmieniła nazwisko na Y.

 

Pytania i sugestie prosimy kierować na adres e-mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon:

22-390-35-23, 

22-390-35-25, 

22-390-35-52,

22-390-35-88

Udostępnij

Menu