Nabór na stanowisko starszego specjalisty ds. rozliczeń finansowych w pionie finansowo-księgowym (Nr ref. PFK/2/2018) - NAWA

Data przyjmowania zgłoszeń: 26.01.2018 r., data rozstrzygnięcia: 12.02.2018 r.

Organizator: Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Wymiar etatu: 1

Rodzaj umowy: umowa o pracę

Miejsce wykonywania pracy: Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • przygotowywanie procedur i zasad finansowania projektów realizowanych przez NAWA,
  • dokonywanie oceny finansowej i kontroli projektów, realizowanych w ramach przyjętych przez Agencje koncepcji i regulaminów programów, w tym m.in.:

       - weryfikacja dokumentów finansowo-księgowych,

       - ustalanie wysokości ostatecznego dofinansowania,

       - ustalanie wysokości kosztów niekwalifikowanych,

       - ustalanie wysokości płatności zaliczkowych i  końcowej,

       - przygotowanie dokumentacji dot. przeprowadzanej kontroli w postaci karty kontroli,

       - rejestracja wyników kontroli w systemie

  • przygotowanie danych i zestawień na potrzeby raportowania dla instytucji nadzorujących poprawność realizacji procesu dofinansowania,
  • doradztwo beneficjentom poprzez udzielanie informacji o finansowych zasadach realizacji umów,
  • prowadzenie cyklicznych przeglądów poprawności zapisów w systemie finansowo-księgowym oraz w systemie NAWA,
  • prowadzenie szkoleń w zakresie rozliczeń finansowych dla beneficjentów oraz potencjalnych wnioskodawców,
  • monitoring zwrotu należności od beneficjentów,
  • windykacja należności niewykorzystanych środków w ramach umów o dofinansowanie,
  • przygotowywanie sprawozdań finansowych z wydatkowania środków krajowych i europejskich oraz innych raportów na żądanie,
  • współpraca z zewnętrznymi instytucjami kontrolnymi i firmami audytorskimi w zakresie udzielania informacji i raportowania oraz wdrażanie zaleceń pokontrolnych,
  • przeprowadzenie planowanych oraz doraźnych kontroli w siedzibach grantobiorców (na terenie całego kraju).

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub inny równorzędny (preferowane kierunki: rachunkowość, finanse publiczne, ekonomia, administracja);
  • minimum 4 letniego doświadczenia zawodowego,
  • minimum 2 letniego doświadczenia w pracy w obszarze finansów,
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office szczególnie programu MS Excel,
  • wysokiego poziomu zdolności analitycznych oraz umiejętności organizacji pracy własnej,
  • doświadczenia w pracy zespołowej i projektowej,
  • dyspozycyjność na okoliczność 1-2 dniowych wyjazdów służbowych,
  • znajomości języka angielskiego na poziomie min. B1,
  • łatwości nawiązywania kontaktów,
  • samodzielności i dyscypliny w przestrzeganiu procedur administracyjnych,
  • doświadczenie w pracy projektowej, szczególnie w obszarze realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej (EFS).

Dodatkowym atutem będą:

  • znajomość systemu ENOVA,
  • wiedza ogólna dotycząca profilu działalności i finansowania instytucji publicznych odpowiedzialnych za rozwój nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce.

W tytule wiadomości prosimy podać stanowisko i numer referencyjny ogłoszenia.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej z siedzibą w Warszawie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922)”. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ogłoszeniodawcę moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.

Informujemy, że Administratorem danych jest Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej z siedzibą w Warszawie przy
ul. Ogrodowej 28/30. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Zastrzegamy sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi osobami. Nadesłanych aplikacji nie zwracamy.